Szanowni Państwo

Uprzejmie informujemy, iż mimo wielu starań świadczenie szerokich usług remontowych i wykończeniowych wymaga utrzymywania wykwalifikowanych pracowników z wielu dziedzin budowlanki, co w dzisiejszych realiach rynkowych jest zadaniem trudnym.
Skupiamy swoje działania na pracach dotyczących wykonywania wylewki mixokretem, posadzki żywiczne, tynków, elewacji oraz mikrocementu. Koncentracja naszych działań na pracach, w których mamy wysokie doświadczenie oraz dużą kadrę fachowców pozwoli na świadczenie profesjonalnych usług w szybkim terminie i z satysfakcją dla klienta.

Serdecznie zapraszamy do skorzystania z naszych usług dotyczących wybranych elementów prac remontowo-budowlanych wykonywania wylewek, posadzek, tynków i elewacji.

Jak przygotować się do remontu

Plan remontu

Zarówno remont mieszkania, remont biura jak i remont domu wymaga zaplanowania, czy określenia zakresu prac remontowych do wykonania, czasy kiedy chcemy przeprowadzić remont oraz środki jakie chcemy przeznaczyć na remont.
Dobrze zaplanowany remont mieszkania, lokalu, sklepu czy domu pomoże uniknąć dodatkowych prac i kosztów. Pomocne w przygotowaniu planu remontu będą pytania przed remontem oraz zastanowienie się co chce się uzyskać po remoncie. Przed rozpoczęciem remontu należy jeszcze rozważyć zakres i kolejności poszczególnych prac remontowych i opracować harmonogram remontu.

Pytania przed remontem

 1. W których pomieszczeniach chcemy przeprowadzić remont ? Co chcemy wyremontować ?
 2. Kiedy chcemy lub kiedy musimy rozpocząć remont ? Kiedy remont musi się zakończyć ?
 3. Czy możemy mieszkać w mieszkaniu w trakcie remontu ?
 4. Co w przypadku gdy remont niespodziewanie się przedłuży ?
 5. Jak zabezpieczamy rzeczy, meble na czas remontu ?
 6. Czy mamy opracowany zakres prac remontu ? Czy wiemy co konkretnie jest do zrobienia ?
 7. Czy znamy stan mieszkania, instalacji, stolarki, ścian, aby ocenić czy wymagają wymiany/naprawy ?
 8. Jaki mamy budżet przeznaczony na remont ?
 9. Czy mamy możliwość powiększenia budżetu w razie konieczności i o ile ?
 10. Czy dopełniliśmy formalności związanych z remontem ? Czy powiadomiliśmy spółdzielnie, administrację, sąsiadów o planowanym remoncie ?
remont mieszkania

Zakres prac remontowych

Jednym z etapów opracowania planu remontu jest określenie zakresu prac remontywch jakie mają zostać przeprowadzone.
Przykładowy zakres prac remontowych:

 1. Wyburzanie, stawianie ścian, skuwanie warstw podłogowych lub ściennych
 2. Poprowadzenie instalacji
 3. Zrobienie wylewek
 4. Tynkowanie ścian
 5. Montaż sufitów podwieszanych, szpachlowanie, szlifowanie płyt
 6. Prace w łazience: montowanie brodzika, wanny, przymiarki ceramiki sanitarnej
 7. Gruntowanie ścian i podłogi; układanie i fugowanie płytek
 8. Montaż miski sedesowej, umywalki, baterii
 9. Gruntowanie ścian i pierwsze malowanie ścian i sufitów
 10. Układanie podłóg
 11. Cyklinowanie, Lakierowanie, woskowanie lub olejowanie parkietu
 12. Montaż drzwi i listew przypodłogowych; drugie malowanie, tapetowanie
 13. Montaż zabudowy kuchennej i AGD, mebli do zabudowy, osprzętu elektrycznego, lamp i karniszy

Harmonogram remontu

Harmonogram, czyli terminy i czas trwania poszczególnych prac remontowych, sporządzony przed rozpoczęciem prac remontowych, ułatwi kontrolę terminowości wykonania poszczególnych robót remontowych oraz pozwoli zaplanować i skontrolować wydatki.

Remont zaczynamy od najcięższych prac, takich jak wyburzanie, stawianie ścian, skuwanie warstw podłogowych lub ściennych. Remont mieszkania zaczynamy od łazienki i kuchni, tak by można było szybko korzystać z sanitariatów, w tym głównie wody, w czasie dalszych działań. Pamiętać należy o przeglądzie instalacji w domu, by do ewentualnych zmian i udoskonaleń nie wracać, gdy prace budowlane będą już przeprowadzone. W kolejnych etapach prac remontowych wykonywane są prace takie jak montaż płyt g-k, układanie płytek ceramicznych, posadzek, osadzanie drzwi wewnętrznych, gruntowanie i wykończenie ścian. Ostatnie etapy prac remontowych to montaż gniazdek i innych elementów elektrycznych, wykonanie białego montażu w łazience oraz umeblowanie.

Zalecamy dokładnie zaplanować termin remontu. Termin remontu powinien być tak dobrany, aby jak najmniej wpływał na codzienne życie mieszkańców remontowanego mieszkania. Jednym z najlepszych rozwiązań na okres remontu jest przekazanie kluczy ekipie remontowej i przeprowadzka do rodziny lub wyjazd na wakacje.

harmonogram remontu

Pora roku, kiedy robimy remont, jest niezwykle istotna, szczególnie jeśli nie mamy możliwości wyprowadzenia się z domu, na czas przeprowadzanych prac budowlanych. Dlatego pamiętajmy, że zima to nie najlepszy okres na remont mieszkania, polegający na skuwaniu kafelków, zdzieraniu tynków, wyburzaniu ścian oraz pracach z użyciem chemii budowlanej, wymagającej wietrzenia pomieszczeń. Wtedy też, nie powinno wykonywać się prac związanych z wymianą instalacji wodno-kanalizacyjnej, drzwi i okien. Lepsze będą cieplejsze miesiące, a na zimę można pozostawić wykańczanie wnętrz.

Opracowywany harmonogram remontu powinien zawierać zakres prac remontowych do wykonania oraz liczbę dni przewidzianą na wykonania danej pracy. Zalecane jest, aby harmonogram remontu miał formę tabelki. Harmonogram najprościej przygotować w dowolnym arkuszu kalkulacyjnym.

Budżet remontu

Wykonawca remontu przedstawia koszt przeprowadzenia remontu. Koszty poszczególnych prac remontowych mogą Państwo oszacować na stronie Cennik prac remontowych.
Przed rozpoczęciem remontu dobrze jest posiadać spis wszystkich niezbędnych produktów i sprzętów do wykonania remontu. Zalecane jest też zanotowanie wymiarów pomieszczeń, w których będzie przeprowadzany remont oraz innych remontowanych powierzchni, aby łatwo było oszacować ilość potrzebnych materiałów.
Zaplanujcie państwo w miarę dokładnie budżet. Zastanawianie się, skąd wytrzasnąć kolejne 500 zł w przypadku okazania się, że w trakcie remontu pojawiły się nieprzewidziane prace do wykonania.

Inne porady remontowe

Wykorzystajcie Państwo remont mieszkania, lokalu czy domu do generalnego sprzątania. W każdym domu można znaleźć setki rzeczy, których się nie używa, a można je sprzedać lub po prostu rozdać. Remont to doskonała okazja do „odgracenia” się z niepotrzebnych już rzeczy.